O nas

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie jest państwową szkołą publiczną. Opiekę merytoryczną i metodyczną nad placówką sprawują Śląski Kurator Oświaty oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poręba.

W placówce realizowane są zajęcia w oddziałach przedszkolnych i szkole podstawowej.


Nasze przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 7h00 do 15h30. Mamy grupy 3-latków, 4-latków i 5-latków.

 

Zajęcia i zabawy z dziećmi prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

 klasa 3

Posiadamy własne zaplecze kuchenne, gdzie codziennie przygotowywane są świeże i zdrowe posiłki dla naszych podopiecznych.

 

Oddziały przedszkolne mieszczą się na parterze budynku. Dzieci uczą się i bawią w przestrzennych, kolorowych salach wyposażonych w pomoce naukowe i zabawki. Do dyspozycji dzieci jest sala z suchym basenem ( basen z piłeczkami) i konstrukcją wspinaczkową dla maluszków. Na terenie placówki znajduje się też bezpieczny plac zabaw, z którego dzieci chętnie korzystają w pogodne dni.

 

W szkole podstawowej działają klasy od 1 do 6.  Wykwalifikowana kadra pedagogiczna dba o wysoki poziom nauczania i wszechstronny rozwój uczniów. Szkoła osiąga wysokie wyniki w nauce, co znajduje potwierdzenie w uzyskiwanej każdego roku wysokiej punktacji z egzaminu szóstoklasisty (stanin 7 w 9-cio stopniowej skali; taki wynik uzyskuje ok. 10% szkół w Polsce). Bierzemy także udział w różnych programach kierowanych dla szkół podstawowych takich jak  „Owoce w szkole””, „Szklanka mleka” a także organizujemy wiele aktywności lokalnie: Dni Sportu, „Dzień Ziemi”, „Bieg Papieski”, Dzień Patrona, Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży i wiele innych.
Szkoła  posiada dobre zaplecze dydaktyczne ( między innymi salę komputerową, salę multimedialną) oraz własne zaplecze sportowe: salę gimnastyczną oraz boisko szkolne.  Uczniowie mogą korzystać ze szkolnej biblioteki.

 

Zajęcia odbywają się w trybie jednozmianowym i rozpoczynają codziennie od godziny 8h00.

 

Do dyspozycji uczniów jest świetlica czynna codzienne od godz. 7h30  do 15h30 oraz stołówka.

 

Placówka dba o stały i wielostronny rozwój dzieci. W pracy dydaktycznej, opiekuńczej wychowawczej nauczyciele kierują się dobrem dzieci, troską o ich rozwój intelektualny, społeczny i intelektualny. Kształtują uczniowskie  postawy zainteresowania nauką, wrażliwości wobec postaw innych i szacunku dla drugiego człowieka. Szkoła  zapewnia przestrzeń dla indywidualnego rozwoju każdego ucznia.
Nasza szkoła działa już ponad 80 lat. Początki jej istnienia sięgają XX-lecia międzywojennego. Zapraszamy do zapoznania się z historią SP2 http://sp2-poreba.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=187

Kalendarz wydarzeń

październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.