Aktualności

„ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI NA DRODZE”

      18 grudnia uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji edukacyjnej „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Akcja podejmująca tematykę bezpieczeństwa na drodze przeprowadzona została na terenie całego województwa śląskiego.

W trakcie akcji oddziały przedszkolne oraz uczniowie z klasy I oraz II otrzymali do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki „Sznupka”. Wszyscy wspólnie, o godz.10:00, zgromadzeni na sali gimnastycznej pod okiem Niezależnego Świadka bili Rekord Polski w liczbie uczestników biorących udział w akcji, kolorując obrazek z postacią Sznupka. Pokolorowane obrazki uczniowie zabrali ze sobą do domu, by „Sznupek” przypominał im o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

jg

 

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś”

      25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasi uczniowie z klasy I i II postanowili uczcić kolejną rocznicę urodzin Pluszowego Misia. Tego dnia przynieśli do szkoły swoje misie. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.

      Główną ideą było przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są przyjaciel, miłość, ciepło, dzieciństwo. Z tymi słowami łączy się właśniePluszowy Miś– przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa.

      Podczas wspólnego świętowania dzieci poznały historię Pluszowego Misia. Zostały zaprezentowane sylwetki misiów – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i misia Yogi. Atrakcją spotkania były konkursy, pląsy i „misiowe tańce”. Powstały grupowe portrety misiów. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy sam zrobił sobie „małe conieco”.

ew

          W piątek 23.11 przedszkolaki i uczniowie klasy I i II byli w Zawierciu na musicalu „Dorotka w krainie Oz”.

Ta historia, oparta na powieści L. Franka Bauma, opowiada o niezwykłych przygodach Dorotki, która nieoczekiwanie znalazła się w niezwykłej krainie. Dziewczynka pragnie wrócić do domu jednak by do niego dotrzeć czeka ją długa wędrówka i wiele niebezpieczeństw. Dorotka wyrusza w drogę i poznaje nowych przyjaciół: Stracha na Wróble (który chce mieć rozum), Blaszanego Drwala (który pragnie serca) i Tchórzliwego Lwa (który marzy o odwadze). Wszyscy razem wyruszają do Szmaragdowego Grodu, gdzie wszystko jest zielone i gdzie mieszka Czarnoksiężnik Oz, który może spełnić każde życzenie.

         Ta znana na całym świecie bajka mówi o tym, że spełnienia swoich pragnień należy szukać w samym sobie, że wszystko zależy od nas (wcale nie od Czarnoksiężnika, który na koniec okazuje się kimś innym niż osobą, za którą się podaje...)

„…Nie ma jak w domu…” J

ew

 Kalendarz wydarzeń

luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.