Aktualności

 

   Dzieciaki z zerówki, klasy I i II spędziły niesamowitą, pełną wydarzeń noc w szkole! Pomysł nocowania narodził się w ubiegłym roku. W piątkowy wieczór dzieci wraz ze swymi rodzicami stawiły się w szkole. Każdy miał ze sobą karimatę, śpiwór no i mały bagaż podręczny, a przede wszystkim znakomity humor i ogromną ciekawość jak będzie?

   Po pożegnaniu z rodzicami dzieci udały się do sali gimnastycznej, która na tę noc zamieniła się w sypialnię. Tam czekały już rozłożone przez starszych kolegów materace. Każdy zajął swoje miejsce rozkładając dodatkowo karimatę i śpiwór. Tak przygotowana „sypialnia” musiała jednak poczekać, gdyż na dzieciaki czekała moc atrakcji. Rozpoczęły się wspólne zabawy i gry, które miały na celu rozładowanie nagromadzonych emocji i integrację. W ten wyjątkowy wieczór uczniów odwiedził pan burmistrz – Ryszard Spyra. Wraz z panią dyrektor – Małgorzatą Dychus przeczytali fragmenty opowiadań o psotnym kocie „Cukierku”. Wyjątkowo smakowała dość późna kolacja. Wreszcie przyszedł czas na wieczorną toaletę i „ciszę nocną”. Po ułożeniu się do snu, emocje spowodowane niecodzienną sytuacją nie pozwoliły od razu zasnąć. Sen był krótki, a poranne początki intensywne – wojna na poduszki. Spakowanie swoich rzeczy i przygotowanie śniadania, to już były ostatnie zajęcia. Przy pożegnaniu padały pytania „ Kiedy jeszcze będziemy nocowali w szkole?”

 

ew

           Lekcje nie muszą być nudne, mogą być za to wspaniałą zabawą. Przekonują się o tym uczniowie naszej szkoły. Czasami zamiast podręcznika uczniowie na zajęciach odgrywają różne role, przebierają się w stroje z epoki i świetnie się bawią. Doskonałym przykładem tego była lekcja o greckich bogach. Uczniowie klas piątych na jednej z lekcji historii przenieśli się na starożytny Olimp – czyli siedzibę bogów greckich. Zwykłym śmiertelnikom zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, wszyscy odgadywali kim są. Zabawa była wspaniała. Z kolei na innej lekcji z epoki wczesnego średniowiecza, uczniowie mogli przymierzyć: hełmy, obejrzeć stroje średniowieczne, miecze, tarcze, a nawet zmierzyć się w turnieju rycerskim. Ciekawą lekcją dla uczniów, był również przyjazd do naszej szkoły grupy rekonstrukcyjnej, która zaprezentowała lekcję pt. “Ku niepodległej” . Podczas tego spotkania uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, mogli przymierzyć stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią. Te żywe lekcje historii wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno długo pozostaną w pamięci.

 

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE PIĘCIOLATKÓW

8 marca w grupie pięciolatków odbył się dzień dziewczynek. Już od samego rana dziewczynki przyszły pięknie wystrojone. Dzień ten był niezwykły dla małych kobietek ponieważ miały wiele konkurencji do wykonania m.in. chodzenie jak modelka na wybiegu, wykonanie zadania sportowego z wylosowanym kolegą z grupy, taniec itp. Dziewczynki rewelacyjnie poradziły sobie z każdym zadaniem dlatego otrzymały od chłopców piękne życzenia oraz upominki. Małym kobietkom upominki przypadły do gustu i od razu zabrały się za układanie puzzli z ulubionymi Barbie.

jg

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.