Aktualności
          8 stycznia w naszej szkole odbyły się dwa profilaktyczne spotkania teatralne. Najpierw uczniowie klas I-III oraz grupy 5-6-latków oglądały spektakl pt. „Prawdziwy skarb”, podczas którego dzieci pod metaforycznymi postaciami żółwia i papugi łatwo rozpoznawały zestaw cech i zachowań typowych dla niepożądanych relacji międzyrówieśniczych: przedrzeźniania i dokuczania w efekcie prowadzących do wykluczenia rówieśnika z grona kolegów. Spektakl miał na celu eliminowanie tych zjawisk poprzez naukę empatii i kształtowanie odpowiednich postaw. Bajka uczyła akceptacji odmienności innych dzieci. Kładła nacisk na eksponowanie mocnych stron i umiejętności każdego, dzięki temu wzmacnia się poczucie własnej wartości i pozytywnie wpływa na samoocenę dziecka.
Drugie spotkanie miało nazwę „Nad przepaścią” i przeznaczone było dla uczniów klas V-VIII. Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla wielu młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po narkotyki. Przedstawiony spektakl miał uświadomić młodzieży konsekwencje takich „eksperymentów” i nauczyć się postawy asertywnej. Aktorzy podczas spektaklu chcieli w sugestywny sposób zachęcić do podjęcia wysiłku w sztuce radzenia sobie z problemem używek i ewentualnych nałogów.
jg

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie...
C.K. Norwid

 

         Jest taki dzień, w którym czujemy szczególną więź i nawet w szkole czujemy się, jak jedna rodzina. Ten szczególny dzień wypada 24 grudnia, ale w szkolnym kalendarzu nie ma wtedy zajęć, dlatego zawsze przeżywamy go nieco wcześniej. Tuż przed Świętami nasi uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych Wigiliach. Życząc sobie zdrowych i spokojnych Świąt dzielili się opłatkiem, spożywali przygotowane przez rodziców potrawy wigilijne i śpiewali kolędy. Zobaczcie jak wyglądał ten niezwykły czas w naszej Szkolnej Rodzinie.

 

          Z okazji mikołajek, odbył się w naszej szkole II Mikołajkowy Turniej Sportowy. Wzięły w nim udział grupy przedszkolne i klasy I-III. Konkurencje przygotowane na te zawody miały charakter typowo zimowy z wykorzystaniem świątecznych i mikołajkowych rekwizytów. Chociaż tym razem nie liczyło się kto będzie pierwszy to i tak każda drużyna chciała być najlepsza. Był wyścig z prezentem, wyścig z toczeniem kul śniegowych, dostarczenie prezentu przez „komin” i odnalezienie swojego zaginionego buta.
           Zawody miały ciepły świąteczny klimat, tym razem nie liczyły się punkty ale wspólna dobra zabawa. Na koniec każdy uczestnik otrzymał medal „Mikołajkowy”.

 

Kalendarz wydarzeń

styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.