Aktualności

REGULAMIN XVIII BIEGU PAPIESKIEGO

Poręba 2019

ORGANIZATOR

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie,

Parafia Rzymskokatolicka Św. Jerzego w Porębie

TERMIN     19 października 2019 r. – sobota, godzina 10.00

MIEJSCE    Plac zabaw Poręba Kierszula.

KATEGORIE WIEKOWE

 1. kategoria – 4 latki – ok. 30 m dziewczęta i chłopcy
 2. kategoria – 5 latki – ok. 30 m dziewczęta i chłopcy
 3. kategoria – 6 latki – ok. 40 m dziewczęta i chłopcy
 4. kategoria – klasy         „I”                   –       50 m dziewczęta i chłopcy
 5. kategoria – klasy     „II – III”               –     100 m dziewczęta i chłopcy
 6. kategoria – klasy     „IV – V”               –     300 m dziewczęta i chłopcy
 7. kategoria – klasy     „VI – VII”             –     600 m dziewczęta i chłopcy
 8. kategoria – klasy       „VIII”                 –     600 m dziewczęta i chłopcy
 9. kategoria – rodzic –     600 m bieg wspólny

PROGRAM XVIII BIEGU PAPIESKIEGO

8:30     Msza Święta w Kościele Św. Jerzego w Porębie

9.4510.00   zbiórka na placu zabaw – Kierszula

10.00 – 11.00   Bieg Papieski: oficjalne otwarcie,doprowadzenie poszczególnych grup wiekowych do linii startu

11.00 – 12.00   uroczyste zakończenie, rozdanie nagród, poczęstunek;  Uhonorowanie zwycięzców i poczęstunek odbędzie się na terenie PLACU ZABAW – PORĘBA KIERSZULA

 

 ZGŁOSZENIA

 • Placówki zaproszone: prosimy o wytypowanie przez wychowawców bądź nauczycieli wychowania fizycznego z poszczególnych kategorii wiekowych po 6 zawodników tj.– 3 dziewczyny i 3 chłopców.

Do dnia 16 października 2019 r. przyjmowane są zgłoszenia w formie wypełnionej karty uczestników, potwierdzenie udziału proszę kierować do sekretariatu Dyrekcji SP nr 2 im. Jana Pawła II lub na numer faxu: 6771074 do godziny 12.00.

Karta uczestników winna być potwierdzona pieczęcią szkoły/placówki, imieniem i nazwiskiem/ podpisem nauczyciela wychowania fizycznego/opiekuna.

 • SP nr 2 w Porębie: w biegu biorą udział wszystkie chętne dzieci w poszczególnych grupach wiekowych za pisemną zgodą rodziców/prawnych opiekunów.
 • Kategoria "rodzic": każdy chętny uczestnik zobowiązany jest do wpisania się na listę zgłoszeń w dniu biegu u organizatora.
 1. PRZEWIDZIANE NAGRODY

Za zajęcie I, II, III miejsca zawodnicy otrzymają medale i upominki.

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymują poczęstunek.

UWAGI

 • Uczniowie biorą udział w biegu za pisemną zgodą rodziców/prawnych opiekunów, zgoda powinna być przekazana wraz z listą zgłoszeń do organizatora zawodów.
 • Podstawa Prawna: Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym Dz.U. tekst jednolity 2017 poz. 1260 z późniejszymi zmianami.

W czwartek 3.10.2019r. w naszej szkole klasy 5 – 8 obchodziły IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowali gazetkę dotyczącą tabliczki mnożenia. Schody prowadzące do pracowni matematycznej nie pozwalały nam zapomnieć o tym dniu. Z tej okazji w każdej klasie został przeprowadzony test sprawdzający znajomość tabliczki mnożenia, który pozwolił wyłonić ekspertów.

 

 

 

               W dniu 02.X.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Uczniowie przygotowali program artystyczny pt.,, Warto uczyć się języków obcych''. Widownia z zainteresowaniem słuchała jak wiele korzyści płynie z umiejętności komunikowania się w innych językach. Występujący przekonywali także, że uczenie się nowych języków wcale nie musi być nudne i że istnieje wiele sposobów efektywnego przyswajania języków obcych.

            Podczas akademii widownia wysłuchała piosenki pt.,, Try Everything'' w wykonaniu Poli Drabek oraz Emilii Wójcik. Uczennica klasy VII – Aleksandra Osuch zaśpiewała piosenkę w języku francuskim. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

            Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Małgorzata Dychus ogłosiła rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej kreatywną flagę. Laureatom zostały wręczone nagrody, a pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie słodkie upominki.

A.K.

M.G.

 

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami włączyli się w akcję „Sprzątanie świata". Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało „Nie śmieciny – sprzątamy - zmieniamy". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. 

Koordynatorem akcji była p. Małgorzata Pielka.

 

Kalendarz wydarzeń

październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.