Aktualności

       Drugoklasiści przez cały tydzień przygotowywali się na spotkanie z Mikołajem. Rozmawiali o historii – biskupie o wielkim sercu, Mikołaju z Miry. Dzielili się pomysłami jak dzieci mogą pomagać innym. Poznawali ciekawostki związane z tym zwyczajem. Okazało się, że praca Mikołaja jest dłuższa. Nie trwa 24 godziny ale … 31 godzin ze względu na strefy czasowe i zmieniający się czas! Mikołaj wiele ma imion - w Polsce sympatyczny dziadek z długą brodą, który przynosi prezenty to oczywiście Mikołaj. W Rosji - Dziadek Mróz, w Wielkiej Brytanii znany jest jako tzw. Father Christmas, a na Hawajach Kanakaloka. Każdy może wysłać list do Mikołaja, nawet w języku polskim. Jego prawdziwa siedziba znajduje się w Finlandii, w miasteczku Rovaniemi. W niektórych krajach, między innymi w Meksyku, na Kostaryce do dzieci nie przychodzi Święty Mikołaj. Jego zadania wypełnia Dzieciątko Jezus. Sinterklaas, czyli holenderski Święty Mikołaj został "zabrany" wraz z emigrantami do USA. Różni się on jednak od "zwykłego" Mikołaja tym, że brak mu sań i reniferów. Ma za to pięknego, białego rumaka, na którym przemierza świat, obdarowując dzieci prezentami.

      Drugoklasiści poznali ile warta jest przyjaźń na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Kim jest przyjaciel? Co to jest przyjaźń? Co to znaczy być przyjacielem? Na te i podobne pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi . Uczniowie opowiadali o relacjach łączących Kaja i Gerdę.

       Prawdziwy przyjaciel to ktoś bardzo ważny w naszym życiu, nigdy nie opuści nas w potrzebie, wesprze nas, gdy będziemy tego wsparcia potrzebowali, ale też wytknie nam błędy – zrobi to jednak w sposób mądry i z troski o nas. Prawdziwy przyjaciel to bezcenny skarb.

       Na zakończenie zajęć uczniowie pracując w grupach wykonali komnatę Królowej Śniegu oraz jej postać.

      Już drugi rok uczniowie klasy II korzystają na lekcjach z komputerów. Klasy I-III to okres, w którym dzieci poznają świat całościowo, chętnie dzielą się doświadczeniami, wrażeniami i spostrzeżeniami. Chcą czynnie uczestniczyć w procesie kształcenia, rozwijać swoje zdolności poznawcze i badawcze. W tym poznawaniu świata w dużym stopniu pomorze komputer, który właściwie wykorzystany w procesie kształcenia może zapewnić dzieciom wszechstronne poznanie rzeczywistości.  Poprzez korzystanie ze sprzętu informatycznego wyrabiany jest nawyk do skoncentrowania się i dobrego zorganizowania swej pracy. Wykorzystanie środka informatyki do opracowania nowego materiału, bądź samodzielnego wykonywania zadań przez uczniów przyczynia się do powstania pozytywnej motywacji w czasie nauki. Taka motywacja powinna być podtrzymywana w każdym momencie procesu dydaktyczno- wychowawczego.

Dnia 22.11.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym PINGWIN 2019 z matematyki. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas V - VIII. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Teraz trzymamy kciuki, czekając na wyniki, które będą w styczniu.

Katarzyna Malenga

Kalendarz wydarzeń

grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.