Aktualności

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W piątek 28.09.2018 r. odbyła się akademia z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie z klas IV i VII z chęcią wykonali program artystyczny pt. "Europejskie degustacje”, który został przygotowany przez p. Annę Klich i p. Martę Gocyłę. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy i jest obchodzony co roku. Nasi uczniowie poprzez ten występ chcieli zachęcić do nauki języka angielskiego oraz niemieckiego, a także zwrócić uwagę, jak ważna jest znajomość języków obcych.

Publiczność została zabrana w podróż do trzech krajów, jakimi były: Anglia, Niemcy i Włochy. Dzięki temu przedstawieniu uczniowie poznali lepiej kulturę innych krajów, a także zwyczaje kulinarne. W czasie występu uczniowie z powagą wysłuchali "Ody do radości" wykonanej w języku niemieckim. Widownia była pod wrażeniem wykonania piosenki pt. "Ghost Town" przez Emilię Wójcik oraz grającej na gitarze Poli Drabek.

Po zakończeniu występu głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Dychus, która również podkreśliła jak ważną rolę odgrywa umiejętność posługiwania się językami obcymi i życzyła wszystkim osiągania wysokich wyników oraz czerpania przyjemności z nauki języków obcych.

 

*mg

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.