Aktualności

W piątek 1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Polskiego. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który w tym roku przypadł na 21 lutego czyli podczas naszych ferii. Tuż po ich zakończeniu w poniedziałek w szkole pojawiło się wiele plakatów, cytatów, zagadek językowych i ortograficznych, wierszyków dykcyjnych, które miały nas zainteresować językiem ojczystym. Przez cały tydzień tworzyliśmy również Słownik Gwary Uczniowskiej, a także głosowaliśmy na najpopularniejsze słowo z języka młodzieżowego w naszej szkole. Zostało nim słowo KAMELEON, którego nowe znaczenie rozumieją tylko uczniowie SP 2.

1 marca w sali gimnastycznej trzy drużyny: Anie z Zielonego Wzgórza, Opowieści z Narni oraz Chłopcy z Placu Broni wzięły udział w quizie językowym, który przygotowały nasze panie polonistki. Członkowie drużyn musieli zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami z języka polskiego od kalamburów, poprzez głoskowanie, zagadki ortograficzne, łamańce językowe, aż do układania zabawnych historyjek z wylosowanych wyrazów. Zabawę uprzyjemniały nam skecze w wykonaniu uczniów klasy ósmej. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Żółta żaba żarła żur”.

Kolejnym etapem obchodów Dnia Języka Polskiego było „Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły”, które pisali uczniowie w dwóch kategoriach: klasy V-VI oraz VII-VIII. Nie było łatwo, gdyż oprócz tradycyjnych wyrazów z u, ó, ż, rz, ch, h uczestnicy musieli jeszcze popisać się znajomością zasad pisowni takich wyrazów jak: miniłopatka, superogrodniczki, trzask-prask, tuż-tuż, niby-ogrodnik, pół tulipan pół hiacynt, w tę i we w tę.

Zwycięzcy w kategorii klas V-VI:

I miejsce i Pióro Dyrektora Szkoły - Aleksandra Niepsuj (klasa VI)

II miejsce - Aleksandra Osuch (klasa VI)

III miejsce - Wojciech Bzdeń (klasa V a)


Zwycięzcy w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce i Pióro Dyrektora Szkoły – Pola Drabek (klasa VII)

II miejsce – Aleksander Drosik (klasa VIII)

III miejsce – Wiktoria Szczęch (klasa VII )

Kalendarz wydarzeń

czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.