Aktualności

           Lekcje nie muszą być nudne, mogą być za to wspaniałą zabawą. Przekonują się o tym uczniowie naszej szkoły. Czasami zamiast podręcznika uczniowie na zajęciach odgrywają różne role, przebierają się w stroje z epoki i świetnie się bawią. Doskonałym przykładem tego była lekcja o greckich bogach. Uczniowie klas piątych na jednej z lekcji historii przenieśli się na starożytny Olimp – czyli siedzibę bogów greckich. Zwykłym śmiertelnikom zaprezentowali się w pięknych szatach bogów i bogiń greckich. Na podstawie przebrania, atrybutów i informacji, wszyscy odgadywali kim są. Zabawa była wspaniała. Z kolei na innej lekcji z epoki wczesnego średniowiecza, uczniowie mogli przymierzyć: hełmy, obejrzeć stroje średniowieczne, miecze, tarcze, a nawet zmierzyć się w turnieju rycerskim. Ciekawą lekcją dla uczniów, był również przyjazd do naszej szkoły grupy rekonstrukcyjnej, która zaprezentowała lekcję pt. “Ku niepodległej” . Podczas tego spotkania uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej, mogli przymierzyć stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią. Te żywe lekcje historii wzbudzają duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno długo pozostaną w pamięci.

 

Kalendarz wydarzeń

listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Menu pomocnicze

filmy

My na mapie


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.