Dzień Ziemi

28. Akcja Sprzątanie świata „Myślę, więc nie śmiecę”

We wtorek 21.09.21r. na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej odbyło się w klasach 4-8 „Sprzątanie świata”. Uczniowie wyruszyli w teren Poręby zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci, aby posprzątać nasze miasto. Nasi wychowankowie dowiedzieli się, że w Akcji Sprzątanie świata nie chodzi bowiem tylko o to, by sprzątać, ale o to, by również nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Tego dnia sprzątając świat i edukując się ekologicznie zrobili wiele dobrego dla Matki Ziemi.

„Akcja Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W Polsce odbywa się 3. weekend września każdego roku od 28 lat.