Warsztaty z doradztwa zawodowego

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Zajęcia przeprowadzone zostały przez zaproszonego gościa – Panią Małgorzatę Komendę reprezentującą zespół doradców zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zawierciu. W trakcie spotkania młodzież klas ósmych uzyskała pomoc w określeniu własnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz w odkrywaniu własnych możliwości, a także wskazówki dotyczące tego, czym się kierować wybierając kolejną szkołę i planując swą karierę zawodową. Odbyły się ożywione dyskusje, przeanalizowano wyniki testów zainteresowań wykonanych indywidualnie przez każdego uczestnika. Spotkania przebiegały w miłej i twórczej atmosferze. Zainteresowani uczniowie mieli okazję zamienić z doradcą zawodowym kilka zdań indywidualnie