XX Bieg Papieski

W dniu 23 października na terenie naszej szkoły odbył się jubileuszowy “XX Bieg Papieski” – wydarzenie upamiętniające rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża  (16 października 1978). Jestto cyklicznie odbywająca się impreza łącząca pokolenia, w której udział biorą wszyscy chętni uczniowie przedszkoli i szkół z naszego miasta (i nie tylko), podopieczni Świetlicy Środowiskowej oraz wszyscy chętni mieszkańcy. Rozpoczęcie biegu poprzedza uroczysta Msza Święta odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Porębie.

W tym roku uroczystość przeniesiona została na obiekty znajdujące się na terenie szkoły i tam też odbyło się uroczyste otwarcie wydarzenia. Dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Dychus przywitała wszystkich przybyłych gości, w  tym:

– Pana Burmistrza Miasta Poręba – Ryszarda Spyrę,

– Panią Skarbnik Miasta Poręba – Joannę Muchę,

– Panią Przewodniczącą Rady Miasta – Elżbietę Kołodziej,

– Księdza Jerzego Kulisia oraz Radnych Miasta Poręba.

Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacja sportowa, której sprzyjała dobra – choć nieco wietrzna – pogoda. Ale uczestnikom to zupełnie nie przeszkadzało, ponieważ duch rywalizacji i wsparcie kibiców rozgrzewało atmosferę. Bieg podzielony został  na kilka kategorii. Zainteresowanie rywalizacją w XX jubileuszowym biegu Papieskim było ogromne. A oto wyniki tegorocznej rywalizacji.

W klasach VIII

W kategorii dziewcząt

I miejsce zajęła : Laura Król

II miejsce zajęła: Maja Gajda

III miejsce zajęła: Zuzanna Ciszewska

W kategorii chłopców:

I miejsce zajął: Karol Janoska

II miejsce zajął: Igor Kostyszyn

III miejsce zajął: Bartłomiej Urzędnicki

W klasach VII i VI

W kategorii dziewcząt

I miejsce zajęła : Julia Wojdas

II miejsce zajęła: Maria Sałacińska

III miejsce zajęła: Zuzanna Bergier

W kategorii chłopców:

I miejsce zajął: Patryk Pańczyk

II miejsce zajął: Marcin Sikora

III miejsce zajął: Jakub Trybek

W klasach V i IV

 W kategorii dziewcząt

I miejsce zajęła : Natalia Miśta

II miejsce zajęła: Amelia Laik

III miejsce zajęła: Maja Podgórska

W kategorii chłopców:

I miejsce zajął: Kacper Mucha

II miejsce zajął: Mateusz Bergier

II miejsce zajął: Jakub Ciszewski

W klasach III i II

W kategorii dziewcząt

I miejsce zajęła : Liliana Kowolik

II miejsce zajęła:  Lena Mazur

III miejsce zajęła: Daria Domagała

W kategorii chłopców:

I miejsce zajął: Szymon Frączyk

II miejsce zajął: Maciej Kubicz

III miejsce zajął: Szymon Mrożek

W klasach I

I miejsce zajął: Magdalena Matyja

II miejsce zajął: Maksymilian Król

III miejsce zajęła: Mateusz Janoska

W grupie „6 latków”

I miejsce zajął: Oskar Rygalik

II miejsce zajęła: Kinga Frączak

III miejsce zajął: Szymon Tyrka

W grupie „5 i 4 latków”

I miejsce zajął: Dominik Skwara

II miejsce zajęła: Antonina Syrek

III miejsce zajął: Tomasz Borowik

W kategorii „ Open”

I miejsce w kategorii kobiet zajęła Katarzyna Jańczak

I miejsce w kategorii mężczyzn zajął Marcin Janoska

We wszystkich biegach w jubileuszowym „XX Biegu Papieskim” udział wzięło w sumie 118 uczestników. Poza grupą uczestników były też osoby  współuczestniczące oraz dopingujące – z czego jako cała społeczność szkolna – bardzo się cieszymy. Jesteśmy zadowoleni, że tak wiele osób chciało odwiedzić – w tym szczególnym dla nas dniu – Naszą Szkołę, a my jako gospodarze mogliśmy ich ugościć ciepła herbatą, kawą, pysznym ciastem, które zostało upieczone przez wspaniałych Rodziców naszych uczniów. Cieszymy się również, że mogliśmy poczęstować wszystkich ciepłym posiłkiem ufundowanym i przygotowanym przez firmę „Catering dla firm: Iwona  Rej” oraz firmę    „Wiking”. Wszyscy chętni goście mogli również obejrzeć naszą szkołę „od środka”, zwiedzając sale lekcyjne, sale terapeutyczne, sale świetlicową, a przy okazji wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z okazjonalnym logo w profesjonalnym „Foto-lustrze”, za które serdecznie dziękujemy firmie     ” Sweet words” i Pani Karinie Skrobich.

 Dla naszej szkoły Bieg Papieski to ogromne święto. A jak wiadomo każdą uroczystość poprzedza pomysł, a potem dni przygotowań i realizacja zamierzonych planów. Uroczystość nasza nie udałaby się gdyby nie sztab instytucji, ludzi i sponsorów, którzy od lat wspierają naszą szkołę min. jest to Urząd Miasta Poręba, który ufundował puchary za I miejsce, Klub Radnych Miasta Poręba ” Jedność i Przyszłość” oraz ” Pozytywna Inicjatywa” którzy ufundowali medale za II i III miejsce oraz medale za udział w Biegu, MOK – Poręba, MPWiK- Poręba, firma PROBUD – Pana Ryszarda Mizery, OSP Poręba-Górka, OSP Poręba, OSP Niwki, które rokrocznie uświetniają nasza cykliczną imprezę, Księdza Jerzego Kulisia z Parafii  Św. Jerzego w Porębie, który wspiera nas modlitwą, datkiem i swoją obecnością.  Dziękujemy również

Panu Robertowi Bijakowi za zaangażowanie i profesjonalizm we współorganizowaniu uroczystości sportowej oraz Przewodniczącemu Młodzieżowej Rady Miasta Kamilowi Janikowskiemu.   Nad naszym zdrowiem czuwała Pani pielęgniarka – Wioletta Setman, której serdecznie dziękujemy,      a jednocześnie cieszymy się , że obyło się bez urazów.

Podsumowując: „Bieg Papieski” to  forma sportowej rywalizacji i zabawy, nastawiona na integrację społeczności szkolnej i lokalnej. To święto znakomitego patrona naszej szkoły jakim był św. Jan Paweł II. To czas wspólnych spotkań i pochwalenie się tym, co w naszej szkole jest najcenniejsze  – czyli Naszymi uczniami, rodzicami i wszystkimi ludźmi, którzy tworzą tą szkołę. Jest to święto Naszej Szkoły, gdyż możemy pochwalić się  doposażonymi salami, które stanowią tylko dodatek do profesjonalnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie.  Kolejna impreza za rok – ale my już dzisiaj Wszystkich serdecznie zapraszamy w nasze ”progi”. A dziś jubileuszowy „ XX bieg Papieski” uznajemy za zamknięty.