” Zielona Pracownia”

Mamy to!

ZIELONA PRACOWNIA nasza! Z ogromną radością informujemy, że w tym roku podjęliśmy próbę walki o “Zieloną Pracownię 2022” i udało się! Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniono biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Już w tym roku jedną z sal naszej szkoły wyposażymy w doskonałe sprzęty dydaktyczne, zmienimy kolorystykę, wystrój, dekoracje itp. A Wy – Kochani uczniowie – będziecie mieć możliwość nauki w doskonałych Eko-warunkach 🙂Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Dychus wraz z Panią Skarbnik miasta Poręba Joanną Mucha i Radnym Powiatowym Panem Karolem Hadrychem w bajkowej scenerii zamku w Ogrodzieńcu odebrali potwierdzenie otrzymania 40 000 na realizację „Eko –pracowni Zielonych możliwości”.