Sprzątanie Świata 2022r

29. finał Akcji Sprzątanie świata – Polska!W dniu 20 września odbyła się największa “ekolekcja”, w której co roku biorą udział setki tysięcy dzieci i młodzieży. Nasza szkoła przystąpiła w tym dniu do akcji Sprzątanie świata – Polska, organizowanej przez Fundację „Nasza Ziemia” pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie wyszli ze szkolnych ławek i sprzątali okolice szkoły oraz teren naszego miasta. Wrzesień to miesiąc Akcji Sprzątanie świata! To wyjątkowa praktyczna lekcja ekologii, która bardzo często jest pierwszym impulsem budzącym w najmłodszych wrażliwość na środowisko. Na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć, jak dużym problemem są śmieci porzucone w naturze i w jaki sposób troszczyć się o Matkę Ziemię. –Wspólnie sprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz! Wszystkie śmieci są nasze!