“Ratownicy czytelnictwa”

Uczniowie klasy IV , zainspirowani lekturą Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał m.in. Adaś Niezgódka, a nauczycielem był niezwykły Ambroży Kleks. Prace powstały w ramach realizacji projektu na lekcji języka polskiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielem zaplanowali działania i termin prezentacji makiet. Uczniowie pracowali w małych grupach. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wyposażyli dzieci w  niezbędne materiały. Prezentacja w klasach nastąpiła dnia 19 listopada, a prace trafiły na wystawę oraz zostały nagrodzone ocenami.
Dzięki takim niezwykłym lekcjom, uczniowie chętniej sięgają po lektury szkolne oraz wspierają akcję “Ratownicy czytelnictwa”.