Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Połzudniowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie! ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLANLEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!#ESSD2022#ESSDPoland#BeActive#edukacjawruchu#AKiL@EuropejskiDzienSportuSzkolnego