Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

“Wraz z pierwszym dzwonkiem zaczynamy codziennie nowy nauki trud” (za: Hymn Szkoły).

Rozpoczęliśmy dzisiaj nowy rok szkolny, rok 2023/2024. Serdecznie witamy naszych wypoczętych, pełnych sił i dobrej energii, Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli.

W czasie uroczystego rozpoczęcia roku Pani Dyrektor powiedziała: “Dzisiaj jest dzień wyjątkowy, dzień pełen możliwości”. Wykorzystajmy ten dzień, i cały rok, dobrze. Z myślenia “I znooowu do szkoły…..” przestawmy się na myślenie, że information is power.

Informacja, wiedza to siła. Szkoła jest ważna, nauka jest ważna, bo dają informacje. Jeśli chcę ocieplić dom i jedna paczka styropianu to 2,5m kwadratowego a 1m kwadratowy kosztuje 25,70 zł to za tę paczkę zapłacę 64,25zł, a nie jak w początkowym opisie na Allegro 25,70zł. Czytajmy do końca, ze zrozumieniem. Liczmy sami. Jeśli słyszę odpowiedź “Bynajmniej ja.” to wiem, że ktoś ma na myśli “nie, wcale, w ogóle, nic, jak najmniej”. Nie mylę z “przynajmniej”. I rzecz równie ważna, którą, witając uczniów, podkreślała zarówno Pani Dyrektor szkoły jak i przybyli goście – obok treści dydaktycznych zdobywajmy w szkole umiejętności społeczne. “Bo wiedza to jest ważna rzecz I tak potrzebna nam, każdemu. Lecz oprócz wiedzy serce masz, Pamiętaj o tym, przyjacielu!” (za: Hymn Szkoły).

“Jesteście zdolni do wielkich rzeczy a szkoła chce Was w nich wspierać” słyszeliśmy dziś w mowie skierowanej do Uczniów. Przykładem może być nasz nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Patryk Tragarz, który reprezentując kadrę Polski ZNP w Piłce nożnej Nauczycieli na Mistrzostwach Świata w Bułgarii 2023, zdobył ze swoją drużyną wicemistrzostwo świata 😃😃 Dzisiaj uroczyście złożył medal na ręce Pani Dyrektor Małgorzaty Dychus. Czy to nie wspaniały przykład, godny naśladowania? Oczywiście każdy ma inny talent, inne predyspozycje i każdy może być dobry w czymś innym. A różnorodność świata jest w naszej szkole ceniona.

Dziękujemy naszym Uczniom i Pani Agnieszce za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz występu artystycznego, który skłonił do refleksji na temat tego, co jest w życiu ważne 🙂.

Za udział w Akademii rozpoczynającej ten rok szkolny dziękujemy przybyłym gościom – Panu Burmistrzowi Miasta Ryszardowi Spyrze, Pani Przewodniczącej Rady Miasta Elżbiecie Kołodziej, Pani Skarbnik Joannie Musze i Pani Specjaliście do Spraw Oświaty Justynie Brzozowskiej. Dziękujemy również Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie „Dwójka z Górki”. Doceniamy Wasze dobre słowa, wsparcie i zaangażowanie. 💙