Autor: Agnieszka Wierzbińska
XXII Bieg Papieski i Piknik Ekologiczny w SP2 im. Jana Pawła II w Porębie
Czy sport jest eko? Biegi przełajowe na pewno 🙂Aktywność fizyczna i ekologia to bliskie sobie obszary, które zdecydowanie powinny się wzajemniewspierać i promować. Osobom żyjącym aktywnie powinno zależeć na tym, aby nasza planeta była czystai zadbana.Taka myśl przyświecała organizatorom XXII Czytaj więcej
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
29 września nasza szkoła po raz kolejny obchodziła Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji! Ideą ESSD Czytaj więcej
Ślubowanie klasy I
“Uczyć się, by świat poznawać ślubujemy dziś” To był bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów i ich rodzin. Zostali przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra, który ufundował dla uczniów słodkie upominki, Skarbnik Czytaj więcej
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
“Wraz z pierwszym dzwonkiem zaczynamy codziennie nowy nauki trud” (za: Hymn Szkoły). Rozpoczęliśmy dzisiaj nowy rok szkolny, rok 2023/2024. Serdecznie witamy naszych wypoczętych, pełnych sił i dobrej energii, Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli. W czasie uroczystego rozpoczęcia roku Pani Dyrektor powiedziała: Czytaj więcej
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 Klasy I-III
Piątek 23 czerwca był dniem, na który od dawna czekali wszyscy uczniowie, gdyż był to ostatni dzień roku szkolnego 2022/2023. Po dziesięciu miesiącach przyszła pora na tak długo wyczekiwane wakacje !!!O godz.9.00 odbyła się uroczysta akademia podczas której Pani Dyrektor Czytaj więcej
Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie Absolwentów 2022/2023
Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 10.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na początku Pani Czytaj więcej
PIANA PARTY W SP2!!!
Jak z przytupem pożegnać szkołę i powitać długo oczekiwane wakacje? Oczywiście dobrze się bawiąc na SZKOLNYM PIANA PARTY! Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie imprezy panu Burmistrzowi Ryszardowi Spyrze, pani dyrektor Małgorzacie Dychus i naszym super strażakom z OSP Poręba i OSP Czytaj więcej
” Poznaj Polskę”- wycieczka do Krakowa i Ojcowa
W dniach 8-9 maja 39 uczniów z naszej Szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczceedukacyjnej do Krakowa i Ojcowa dofinansowanej z rządowego projektu Ministra Edukacji iNauki „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzezumożliwienie dzieciom poznawania Polski, tradycji, zabytków, kultury Czytaj więcej
