Szlachetna Paczka

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice
Czas Świąt Bożego Narodzenia jest czasem szczególnym, magicznym i wyjątkowym.
Jest to czas okazywania miłości i dobroci, jest to czas uczenia naszych dzieci kultywowania tradycji.
Jest to czas, w którym możemy zrobić dla drugiego człowieka coś dobrego.
W tym roku nasza szkoła przystąpiła do akcji „Szlachetnej Paczki”, akcji mającej na celu pomoc rodzinom z Poręby będących w trudnej sytuacji życiowej.
Prosimy o dołączenie do nas.
Poprzez udział w tej jakże szlachetnej inicjatywie dzieci zwrócą uwagę na potrzeby innych i nie pozostaną obojętne na nie.
Pomóżmy naszym sąsiadom, bo paczka przygotowana z myślą o drugim człowieku jest prezentem, a samo uczestniczenie w tej szlachetnej akcji jest ogromną nauką człowieczeństwa dla nas wszystkich.
Razem możemy więcej!
Dołączcie do nas.
Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2.

W jaki sposób możemy pomóc?
Na terenie szkoły organizowana jest zbiórka:
• Żywności trwałej tj.: kawa, herbata, cukier, ryż, kasza, makaron, mąka, olej, dżem, mleko, w kartonach, płatki do mleka.
• Środków czystości tj.: mydło, pasta do zębów, proszek do prania, szampon, płyn do mycia naczyń, szczoteczki do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące.
• Materiałów szkolnych tj.: zeszyty, farby, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, kredki, plastelina, przybory do pisania.

Zbiórka darów na terenie naszej szkoły trwa od 25.11.2021 r do 10.12.2021r., następnie wszystkie dary zostaną spakowane i odwiezione do instytucji bezpośrednio zajmującej się dystrybucją zebranych darów, a potem nastąpi tzw. „weekend cudów”.

W jaki sposób możemy pomóc?
Na terenie szkoły organizowana jest zbiórka:

Wspólnie pomagajmy, nie bądźmy obojętni.